preloader

SİZİ ANLATAN ÜRÜN VE HİZMETLERİ TASARLAYALIM

Doğru Kitleye & Doğru İletişim

Sosyal medya yönetimi veya sosyal medya hesap yönetimi konusunda markalar dijital dünyadaki iletişimini sağlıklı şekilde yürütebilecek, iletişim mecralarının yapısı gereği dinamik şekilde çalışan ajans arayışında olabilirler. Markanın hedef kitlesiyle 7/24 iletişim kurabileceği kanal olan Sosyal Medya Yönetimini ajanslara teslim etmek markalar için ciddi bir karardır. Bunun farkındayız!
Clients

Sosyal Medyada Neler Yapıyoruz?

Markalarımızın doğru hedef kitleye ulaşması ve sosyal medya mecraları üzerinden etkili iletişim sürdürmeleri için çalışıyoruz.
Strateji Geliştirme

Markaların sosyal medyada yapabileceği, pahalıya mal olabilecek en büyük hata, çatı bir strateji olmadan iletişim yapmaktır. Linafon olarak mevcut durumunuzu ve/veya ulaşmak istediğiniz topluluğu analiz edelim. Markanızın kısa, orta ve uzun dönem sosyal medya stratejinizi birlikte kurgulayalım.

KKD Tekniği

Kitleye Ulaşma
Kabul Ettirme
Dönüşüme Teşvik Ettirme
Marka Konumlandırma

Marka konumlandırması ile pazarlama ve reklam yoluyla belirlenmiş hedef kitlenin zihinlerinde markanızla ilgili kalıcı ve özel bir yer oluşturuyoruz.

Yaratıcı İçerikler

Sanat ekibimizle birlikte belirlenen paylaşım planı ya da anlık gelişen bir fikir doğrultusunda, mecraya en uygun yaratıcı ve dikkat çekici görselleri markanız ve hedef kitleniz için hazırlıyoruz.

Paylaşım Takvimi

Tüm Sosyal Medya stratejilerimizi iletişim dil ve tonunuza göre hazırladıktan sonra onay alır, haftalık/aylık planlar dahilinde paylaşıma hazır hale getiririz. Tüm paylaşımlar önceden karar verilmiş bir amaca hizmet eder ve performans beklentisiyle hedefe ilerleriz. Anlık gelişmeler olduğunda ise gerçek zamanlı çalışarak hızla iletişimi sürdürmeye devam ederiz.

İçerik Oluşturma

Sosyal medya başarısı, söyleyecek bir şeyleri olan markalara doğal olarak gelir ve neyi, nasıl söyleyeceğini en çok bilen markalar her zaman kazanır. Fenomen iletişiminden, giflere, infografiklerden, kısa video röportajlara kadar her şeyi markanızla en uygun şekilde hayata geçiriyoruz.

Topluluk Yönetimi

Müşterileriniz, hayranlarınız ve potansiyel müşterileriniz sizinle sosyal medyada etkileşime girmek ister. Bu bazen bir emoji, bazen uzun bir açıklama olabilir. Kullandığımız yardımcı araçlar sayesinde 7/24 olarak topluluğunuzu kontrol ederiz. Böylelikle tüm potansiyelleri en iyi şekilde yanıtlayarak sevilen marka algınızın artmasını sağlarız.

Ajans Hizmeti

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi, dijital dünyada kendini var edebilmek ve dönüşümü artırmak için kilit noktalardan birisidir. Google’dan başlayarak web sitemizi kurmalı ve bunlara göre optimize etmeliyiz.

Youtube, Google’dan sonra en çok talep gören ikinci arama motorudur. Youtube’da mutlaka kanalımız olması gerekir. Eğer bir üreticiysek üretme sürecimizi, ürünlerimizi teker teker youtube’a aktarmalıyız. Kurumsal olarak instagram, linkedin, pinterest gibi bütün kanalları kullanmalı ve faaliyetlerimizi bu mecralara aktarmalıyız.  Günlük, haftalık ve aylık olarak planlamalarımızı gerçekleştirmeliyiz.


Bir marka özel günler dışında kendi özel gündemlerini/özel günlerini de yaratmalıdır. Bu özel günlerde kampanyalar, indirimler, promosyonlar veya özel videolar hazırlayabilir. Gamification önemlidir. Gamification vasıtasıyla instagramdan anketler, youtube’da özel videolar hazırlayabilir, röportajlar yapabilir ve kullanıcıları oyun metodlarıyla kendinize çekebilirsiniz. Bu, sitenize etkileşim sağlar, yeni müşteriler kazandırır ve dönüşümünüzü artırır.

Sosyal medya yönetimi tek kanaldan olmaz. Tüm mecralardan ortak hareket gerektirir. Organik dönüşüm için bu gereklidir. Kurumsal dilimizi pekiştirmemiz ve bir motto yaratmamız gerekir. Bu motto tüm sosyal mecralarda bizim yanımızda olmalı ve bizle özdeşleşmeli.

Tıklama web sitemize insan getirebilir ama bizim için 1 milyon kişi değil onun ne kadarının kullanıcıya dönüştüğü önemlidir. Web trafiği artarsa o işe meraklı insanlar işbirliği için dönmeye başlar. Bu web trafiğini sağlamak içinse stratejimizi belirleyen pazarlama ögelerine odaklanmalıyız. Tasarım dili önemli bir faktördür.  Tasarım hayatı değiştirebilir ve dönüşüm oranını yükseltebilir. Kullandığımız fontlar, renkler, figürler bu noktada önemli etkiye sahiptir. Örneğin google fonts bu işin mühendisliğini iyi yapmaktadır. Herkesin kullandığı görselleri kullanmak çözüm değildir. Gerekirse üzretli paketler satın almalı ve sitemizi özgün kılmalıyız.

Dil ve sürdürülebilirlik, doğru planlamayla paralel gitmelidir. Belirli hedefler koymalı ve onlar için doğru süreler tanımalıyız. Hedefimize uygun ilerlemeler bizim için doğru adımlardır. Web sitemizde blog yazmak, içeriklerimizle ilgili blog yazıları paylaşmak önemlidir. Gekerirse bu işi yapan content üreticilerine makul ücretlerle ulaşabiliriz. Bu blog yazıları hem içeriğimize ilgiyi artırır hem de trafik sağlayarak bize yeni kullanıcılar kazandırır.

Linkedin kurumsal olarak çok etkili bir kanaldır ve orada özellikle işimizle ve içeriklerimizle ilgili geniş bir nertwork kurabilir, global anlamda doğru kanallara ulaşabilir ve reklam ağımızı geniş tutabiliriz. Bahsettiğimiz gibi, twitter, facebook, instagram, youtube, pinterest gibi mecralardan ortak ve planlı şekilde hareket etmeliyiz.

Sosyal Medya İle SEO İlişkisi Nedir?

SEO, web sitenizin arama motorları tarafından daha anlaşılabilir şekilde taranması ile yapılan bir optimizasyon türüdür. SEO sonucu oluşan arama sıralamalarında üst sıralara taşınmak doğru orantılı olarak web sitesine gelecek trafiği de arttırmaktadır. Böylece markalar sosyal medya üzerinden de daha tanınabilir hal almaya başlayacaktır.

Linafon’un, sunduğu 360 derece dijital pazarlama ajansı sayesinde hem SEO ajansı hem de sosyal medya ajansı görevlerini tek çatı altında oluşturabilmektedir.

Sizin için en ideal iletişim dilini bulalım!

SİZİ KİTLENİZ TARAFINDAN SEVDİRİYORUZ

Derinlemesine Hedef Kitle Analizi

En Doğru Zamanda İletişim

Sosyal Medya Yönetimi hizmeti ile ilgili merak edilenler

Sosyal Medya Ajansı çalışmaları ile ilgili merak edilen sorular ve cevapları
Sosyal Medya Kriz Yönetimi Nasıl Yapılır?

Marka ile iletişimi sürdüren ekibimiz 7/24 ilgili hesabı Sosyal Medya izleme araçlarımız yardımı ile inceler, analiz eder ve acil durumlarda markaya bildirilerek sosyal medyada viral bir kriz çıkması engellenir.

Sosyal Medya Ajansı Ne Yapar?

Marka işbirliğine göre değişkenlik gösterse dahi genel itibari ile Sosyal Medya hesaplarında gerçekleştirilecek iletişim dilini, tonunu belirledikten sonra uygun görseller ile mecralara iletişim yapar ve takibini gerçekleştirir.

Sosyal Medya Raporu Neleri Kapsar?

Sosyal medya raporlarımız performans odaklı oluşturulur. Takipçi, beğeni, etkileşim sayıları ve bir önceki ay kıyaslamasından, gönderiler hakkında iç görü sunduğumuz yönetici özetine kadar detaylı bir şekilde marka temsilcisine iletilir.

İçerikleri Sosyal Medya Ajansı mı Oluşturur?

Sosyal medya alanında tüm metin ve içerikler uzman metin yazarlarımız ve sosyal medya uzmanlarımız tarafından markaya ve trendlere uygun şekilde oluşturulur.

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Sosyal medya ajansı, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya alanında profesyonel ekipler ile firmalar arasında köprü görevi görmektedir. Sosyal medya ajansı izlenecek yol haritası ile birlikte sosyal medya etkileşimlerini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Dijital Medya Ajansı Nedir?

Dijital medya ajansı, firmaların adına firmaların sosyal medya platformlarına, reklam ve pazarlama bölümüne ve bunun gibi tüm faaliyetlerin doğru şekilde gerçekleşmesi için hizmet vermektedir.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, sosyal medyaların nasıl olması gerektiği, büyümesi ve gelişmesi için nasıl yollara başvurulması gerektiği, markaların nasıl tanıtılması gerektiğini ve markalara ait sosyal medyaların nasıl yönetilmesi gerektiği gibi konuların profesyonel şekilde yönetimine verilen isimdir.

Başlamanın tam fırsatı şimdi iletişime geç, fark yaratmaya başlayalım!