preloader

YAPAY ZEKA DESTEKLİ VERİYE ODAKLI UYGULAMAMIZ ÇOK YAKINDA YAYINDA!

Neden Önemli?

Veri Daha Doğru Kararlar
Almanızı Sağlar.


Veriyi Nasıl Kullanırım?
Toplayıp işlediğimiz veriyi yeni müşteriler bulurken, mevcut müşterilerinizi korumaya çalışırken, müşteri hizmetlerinizi iyileştirirken, pazarlama stratejinizi çizerken, sosyal medya etkileşimini izlerken, satış eğilimlerin tahmin ederken ve daha birçok konuda kullanabilirsiniz.

Verinin Analizi ve Hazırlanması

Elimizdeki kirli (düzensiz) olan veriyi temizlemeyi ve veri içerisinde yapılacak analiz için manipülasyon işlemleri yapmamızı içermektedir. Veriye dayalı olarak yürütülen herhangi bir proje, temizlik esnasında dikkatli şekilde ele almayı ve tanımlamayı gerektirmektedir.

Verinin Hesaplaması ve Düzenlenmesi

Veri analizleri ve düzenlemeler sonucunda hesaplamalar gerçekleştirilir. Tüm işlevselliği uygulamak için modern veri bilimi projeleri birçok programlama dili ve hesaplama paradigmasını kapsayabilmektedir.

Verinin Segmenasyonu ve Gösterimi

Veriyi görselleştirip sunmamızın temel amaçlarından bazıları veri ile ilgili soruları cevaplandırmak, karar vermek, görsel hesaplamalar yapmak, model oluşturmak ve hikayeler anlatmak istemektir.

Verinin Dönüşümü ve Raporlanması

Bu kapsamda dönüşüm ve raporlanması gerçekleştirilmektedir. Veri biliminde neyin işe yarayıp neyin yaramadığını ve bu veri keşiflerinden nasıl yararlanılacağını anlamayı ve araştırmayı içermektedir.

Verinin Modellenmesi

Son olarak ise verilerin çeşitli işlemler yapmak için uygun modellere sokulma işlemidir. Bu alan oldukça büyük bir alandır ve günümüzde özellikle “Makine Öğrenmesi” ve onun alt disiplini olan “Derin Öğrenme” algoritmalarıyla hayatımızı kolaylaştıran oldukça güçlü sonuçlar ve değerler üretilmektedir.

VERİ NEDİR?

Veri Odaklı Dijital İşler Neden Önemli!​

Verinin hayatımızın her alanına girdiği ve oldukça fazla önem taşıdığı bir çağda yaşıyoruz. Veri müşterilerinizi, içinde bulunduğumuz piyasayı ve şirketinizin performansınızı daha iyi anlayıp ölçerek buna göre doğru planlamalar yapmanız için en etkili araçlardan birisidir.

Linafon, tüm dijital ve iletişim çalışmalarında veri bilimini kullanılır.

Veri Odaklı Projelere Başlayalım

  • Veri odaklı reklam, akıllı reklamcılıktır. Daha alakalı, daha ölçülebilir ve daha değerli: Tüketiciler, reklam verenler, yayıncılar genelde bu reklam türünü kullanmaktadırlar. Çünkü akıllı reklamcılık sayesinde doğru kişiye doğru zamanda doğru mesajı göndermektedir.

  • Reklamlarda veri kullanımının reklamcı için geniş kapsamlı sosyal, kültürel ve ekonomik etkileri vardır. Veri odaklı reklamcılık, insanların İnternet deneyimini, çevrimiçi geçirdikleri süreyi ve ziyaret ettikleri sitelerin çeşitliliğini ve türlerini tanımlar.
  •  Yapılan araştırmalara göre insanların internet kullanımının veri odaklı reklamcılığa nasıl bağlı olduğunu göstermektedir.

  • Dijital reklamcılık sayesinde, insanların % 68’i web sitelerine, çevrimiçi haberlere veya e-posta gibi temel internet hizmetlerine erişmek için hiç ödeme yapmamıştır.

  • İnsanların % 69’u haber makaleleri ve çevrimiçi video gibi dijital içeriğe ücretsiz olarak erişmek için tarama verilerinin reklam için paylaşılmasını istiyor.

  • İnternet kullanıcılarının% 80’i, içerikli reklamları olan ücretsiz siteleri tercih ettiklerini söylüyor.